понедељак, 30.04.2018, 17:45 -> 12:05
Студио 6: Ингебригт Хакер Флатен - Чикаго секстет
У серији концертних наступа у Студију 6 Радио Београда, видећете састав чије је гостовање у Београду омогућено захваљујући сарадњи са Удружењем Ринг Ринг и уз подршку Министарства културе Републике Србије.
Ingebrigt Haker Flaten Chicago Sextet је 2004. године основао Ingebrigt Haker Flaten, као квинтет састављен од музичара из Осла и Стокхолма. Када се овај музичар преселио у Чикаго 2006, идеја бенда је остала.
Тако је основан Chicago Sextet, у којем је задржана инструментација првобитног ансамбла, али су промењени сви музичари осим виолинисте Олеа Квернберга. Током лета 2011. године придружио им се и вибрафониста Џејсон Адашевиц и секстет је постао комплетан. На Београдском концерту уместо Џефа Паркера на гитари, чућете одличног, младог музичара Јаспера Стадхоудерса.
Уредничко ауторски тим: Невена Поповић, Ксенија Стевановић и Ивана Неимаревић
Тонска режија: Зоран Марић
Директор фотографије: Игор Милићевић
Редитељ: Вања Милановић
реприза, 1. мај у 01:45 и 09:45
Коментари