Студио 6: Ингебригт Хакер Флатен - Чикаго секстет

У серији концертних наступа у Студију 6 Радио Београда, видећете састав чије је гостовање у Београду омогућено захваљујући сарадњи са Удружењем Ринг Ринг и уз подршку Министарства културе Републике Србије.

Ingebrigt Haker Flaten Chicago Sextet је 2004. године основао Ingebrigt Haker Flaten, као квинтет састављен од музичара из Осла и Стокхолма. Када се овај музичар преселио у Чикаго 2006, идеја бенда је остала.
Тако је основан Chicago Sextet, у којем је задржана инструментација првобитног ансамбла, али су промењени сви музичари осим виолинисте Олеа Квернберга. Током лета 2011. године придружио им се и вибрафониста Џејсон Адашевиц и секстет је постао комплетан. На Београдском концерту уместо Џефа Паркера на гитари, чућете одличног, младог музичара Јаспера Стадхоудерса.
Уредничко ауторски тим: Невена Поповић, Ксенија Стевановић и Ивана Неимаревић 
Тонска режија: Зоран Марић
Директор фотографије: Игор Милићевић
Редитељ: Вања Милановић

реприза, 1. мај у 01:45 и 09:45

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом