субота, 18.11.2017, 11:13 -> 11:16
štampajЕмануел Паји у Београду
Многи од нас су читали или слушали причу о чаробњаку који је спасао неки град од најзеде пацова свирајући фрулу.
Међутим, није ствар у самом инструменту, већ у чијим рукама се налази. Емануел Паји, који својом флаутом очарава и зачарава, недавно је боравио у Београду.
Наступио је са Београдском филхармонијом током сезоне која се одвијала под слоганом Оптимизам као дијагноза. Том приликом извели су под управом Либора Пешека Концерт за флауту и оркестар Карла Рајнекеа. Уједно, био је то повод и за разговор са тим изванредним уметником кога данас сматрају најбољим флаутистом света.
Емисију реализовали: сниматељ Периша Ђинђић, монтажер Горан Митровић и аутор Марина Николић.
реприза, 19. новембар у 00:05 и 08:05
Коментари