Кикс Партизана против ИМТ-а

Фудбалери ИМТ-а и Партизана одиграли су нерешено 0:0 у мечу 4. кола Суперлиге Србије.

ИМТ је имао велику шансу да поведе у 36. минуту, бивши играч Партизана Александар Лутовац је био у прилици, али је голман "црно-белих" Александар Јовановић одлично реаговао и одбранио.

Почетком другом полувремена утакмица је на кратко била прекинута јер су навијачи Партизана у знак протеста бацали патике на терен стадиона у Зајечару.

Партизан је могао до гола у 64. минуту, али нападач Ђорђе Јовановић је лоше шутирао главом после центаршута Милана Лазаревића. Другу велику шансу Партизан је имао у 68. минуту, али је Бибарс Натхо ударцем са десетак метара пребацио цео гол.

У 73. минуту ИМТ је имао нову стопостотну шансу, али је ударац Николе Крстића зауставио најбољи играч утакмице Јовановић.

У 87. минуту Ксандер Северина је после соло продора дао гол, али га ја на интервенцију из ВАР собе судија Марко Ивковић поништио због играња руком Светозара Марковића, које се десило на другој страни терена. Лопта се од руке једног играча ИМТ-а одбила до руке капитена Партизана, а Ивковић је после прегледавања снимка одлучио да поништи гол "црно-белих".

Партизан је после губитка два бода пао на друго место због слабије гол разлике иако има исти број бодова као нови лидер Црвена звезда - 10.

У наредном колу Партизан дочекује нишки Раднички, али ће пре тога у Туну гостовати Лугану у реванш мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе.

ИМТ је 14. са два бода из три утакмице, а следеће недеље иде у Панчево у госте Железничару.