Трофеј Комјунити шилда иде у плави део Манчестера

Фудбалери Манчестер ситија победили су градског ривала Манчестер јунајтед након пенала и на тај начин освојили Комјунити шилд.

Утакмица није оправдала епитет великог дербија, а након 90 минута игре било је 1:1.

Јунајтед је повео у 82. минуту након контре у којој је Бруно Фернандеш проиграо Алехандра Гарнача, а овај после одличног продора и лукавог ударца савладао Едерсона.

Био је Јунајтед близу тријумфа, али су један окрет и центаршут Оливера Боба, а након тога и ударац главом Бернарда Силве одвели меч у пенал серију.

"Црвени ђаволи" су и тада имали бољу позицију услед промашаја Силве у првој серији, али су касније Џејдон Санчо и Џони Еванс били непрецизни, те је Сити освојио први трофеј Комјунити шилда после 2019. године.