Маестрална партија Летонији донела пето место на Мундобаскету

Убедљивим тријумфом над селекцијом Литваније, кошаркаши Летоније освојили су пето место на Мундобаскету.

Изузетан меч одиграла је Летонија против комшијске Литваније 98:63 и у потпуности заслужила пето место на Светском првенству.

Екипа Луке Банкија имала је више жеље и енергије, што се видело током свих 40 минута утакмице у Манили.

Летонци су већ на старту меча стекли лепу предност захваљујући прецизном шуту за три поена - убацили су шест од првих седам шутнутих тројки.

Литванија се некако држала у првом полувремену на крилима Валанчијунаса и Јокубајтиса, али јеу наставку доживела праву резултатску катастрофу.

Серијом од 19:3 на старту другог дела, Летонија је преломила меч и дошла до изузетно високе предности, које је у једном тренутку износила и 37 поена.

Артурс Курукс одиграо је најбољи меч на турниру постигавши 20 поена, Шмитс је додао 17, док је исто толико асистенција имао Артурс Жагарс (10 у првом полувремену).

У екипи Литваније Јокубајтис је завршио меч са 16 поена, Валанчијунас је додао 15.

Седмо место на турниру освојила је Словенија победом над селекцијом Италије 89:85.