Читај ми!

Олга Одановић: Испрва сам одбила улогу у „Село гори, а баба се чешља“

„Дани Мије Алексића“ биће одржани од 22. септембра до 6. октобра, а овогодишња добитница награде „Мија Алексић - бити глумац“ је Олга Одановић.

„Сваком глумцу прија кад је његов рад примећен и награђен. Два последња признања које сам добила су Милорад Мандић Манда и Мија Алексић. Нарочито Мандина, са којим сам много радила и који ми је, пре свега био пријатељ“, каже Олга Одановић у Београдској хроници.

О њеном односу са покојним глумцем и колики шок јој је био да прими награду Милорад Мандић Манда, најбоље описује чињеница да је прво што је рекла када је сазнала да је добитница: „Немојте мени ту награду.“

Слаже се и да је улога у серији Село гори, а баба се чешља била преломна за њену каријеру на телевизији.

„Двадесетак година сам радила у позоришту. Улогу коју ми је Радош Бајић наменио у серији сам испрва одбила. Мислила сам да је то толико далеко од мене да ја то нећу моћи“, открила је глумица.

понедељак, 22. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом