Палета културног наслеђа: Српски сликари у аури Златног града

Дела мајстора сликарства који су стварали у Прагу, у периоду од 1898. до 1939. године, ђака престижне прашке Академије ликовних уметности, посетиоци су могли да виде у Галерији РТС-а на изложби Праг и српски сликари аутора и редитеља истоименог филма и монографије Ненада Огњеновића.

На изложби су представљена 42 дела, већином уља и акварела, махом из приватних колекција, али и из Народног музеја у Београду, Музеја града Београда, Народног музеја у Зајечару, Музеја из Смедеревске паланке и Музеја савремене умјетности Републике Српске у Бањалуци. На отварању изложбе говорили су отправник послова Чешке амбасаде Павел Kоближка, редитељ Горан Марковић, историчар уметности Никола Kусовац, академски сликар који живи у Прагу Пеђа Ђаковић, као и сам аутор изложбе и монографије, Ненад Огњеновић.

Аутори емисије: Славица Стефановић и Александра Даничић
Сниматељ: Никола Стевановић
Директор фотографије: Васко Васовић
Монтажа: Kсенија Савићевић

реприза, 23. јул у 04:15 и 12:15

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом