Свирамо цртаће, директан пренос

Последњи концерт из циклуса „Ватромет“ Симфонијског орекстар и Хор РТС биће у знаку музике из цртаних филмова.

„Свирамо цртаће" назив је концерта на коме ће бити изведене познате музичке нумере из светских хитова анимиране филмске продукције, којој су посебaн печат дали цртани филмови из чувеног студија Волта Дизнија.
За завршницу сезоне Симфонијски оркестар, Хор и маестро Бојан Суђић одабрали су нумере из „Залеђеног краљевства" („Frozen"), „Мале сирене", „Књиге о џунгли", као и познате одломке из других цртаних филмова, од којих су многи били номиновани, а многи и добили познате награде, као што су „Оскар" за музику и „Греми".
На концерту, који ће бити одржан у Комбанк дворани, 21. јуна, наступиће и специјлни гости изненађења, који ће упопунити чаробну музичку магију чувених цртаћа, а биће то прилика да се музиком која је позната свим генерацијама публике обележи и „Светски дан музике".

реприза, 22. јун у 04:00 и 12:00 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом