Базелски камерни оркестар, 1. део

Пијанисткиња Марија Жоао Пиреш први пут је наступила у Београду крајем априла ове године. Са Базелским камерним оркестром, у Коларчевој задужбини, извела је музику Фредерика Шопена.

Чувена пијанисткиња и најаутентичнији извођач Шопенових дела, Марија Жоао Пиреш, први пут је наступила пред београдском публиком у оквиру циклуса Великани музичке сцене.
За Марију Жоао Пиреш, Шопенова музика је поетична, мисаона и дубоко интимна. Позната је широм света као пијанисткиња која дела пољског романтичара изводи најаутентичније, а њени снимци се сматрају историјски вредним.
Она годинама наступа са члановима Базелског камерног оркестра. Одлично припремљено и сјајно извођење оркестра водио је Тревор Пинок, енглески чембалиста и диригент, уметник светског угледа.

реприза, 8. март у 05:31 и 13:31

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом