Jапанске дрвене железничке станице: Станица Унеби, 24-25

Отворена је 1893. као железничко стајалиште на старој прузи са Осаку.

Садашња грађевина је здање обновљено 1940.Велика грађевина с кровом покривеним црепом представља главну станицу на путу за храм Кашихара-џингу.Ово је била станица најближа храму Кашихара-џингу и маузолеју цара Џимуа, првог јапанског цара, па су је зато користиле и царске породице.
Салон за високе званице је обновљен 1940. године због прославе 2600 година од крунисања цара Џимуа одржане у храму. То је тих простор који је цео сачињен од чемпреса.
Серија добијена од Јапанске фондације, у продукцији NHK .

реприза, 27. фебруар у 00:05 и 08:05

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом