Jапанске дрвене железничке станице: Станица Изумо Јокота, 7-25

Железничка станица Изумо-Јокота је дрвена грађевина подигнута 1934. године. Она је повезана са храмом Инада, као и с великим храмом под називом Изумо. На њој се зато одсликава лепота ових светилишта.

Станица изгледа исто као и 1934. године.Најважнији украс на њој је шинтоистички конопац. Он је овде постављен у част трамваја који је овуда почео да саобраћа 1998. године. Верује се да су дрводеље које су градиле храм учествовале и у подизању железничке станице.Ову железничку станицу свакодневно користи око триста шездесет људи.
Локално становништво и радници Јапанске железнице повремено чисте и уређују ову станицу. Много људи се стара о овој историјској грађевини.
Серија добијена од Јапанске фондације, у продукцији NHK

реприза, 10. фебруар у 00:05 и 08:05

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом