Симфонијски оркестар РТС-а: Моцарт - Јупитер симфонија

Поводом 80-годишњице рада, Симфонијски оркестар РТС-а и диригент Бојан Суђић 4. новембра у Великој сали Коларчеве задужбине приредили су вече композиција Волфганга Амадеуса Моцарта, свирајући последњу Моцартову симфонију.

Симфонијски оркестар РТС-а обележио је осам деценија постојања и континуираног рада и са Хором РТС-а представља стуб музичке делатности и производње програма радија и телевизије у Србији. Истовремено развија богату концертну делатност и својим осмишљеним и ангажованим радом, наступима у Београду, широм Србије и у иностранству, промовише највише професионалне стандарде и уметничке вредности, посебно негујући српску музичку баштину. Од 2005. године уметнички директор и шеф диригент ансамбла је Бојан Суђић. Он је своју каријеру управо и почео 1985. године радом са Хором и 1989. године са Симфонијским оркестром РТС-а.

реприза, 5. јануар у 00:35 и 08:35

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом