Биг бенд РТС-а и Стјепко Гут: Омаж Кларку Терију

Прослављени трубач и композитор Стјепко Гут одржао је фантастичан концерт са Биг бендом РТС-а пред пуном салом београдског Дома омладине. Велики мајстор поигравао се са трубом оживљавајући ноте Кларка Терија, чијем је опусу овај концерт био посвећен.

"Знате, провео сам једном божићне празнике заједно са Кларком и његовом екипом обучен само у пиџаму. Опасно смо свирали тада", насмејао је публику Гут сећајући се шаљивих ситуација из двадесетогодишње сарадње са великим америчким џез трубачем.
"На овом 'роштиљу' од синтисајзера не може лепо да се чује ни пола од онога што треба да се чује на клавиру", рекао је Гут и добио велики аплауз.
Овацијама је публика частила и музичаре Биг бенда РТС-а који су перфектно изводили веома захтевне композиција Кларка Терија.
Нарочито је бриљирао двадесеттрогодишњи бубњар Милош Грбатинић који је неке од најзахтевнијих џез композиција Кларка Терија рутински савладавао на сцени.
Крај концерта публика је дочекала на ногама испраћајући музичаре громогласним овацијама са сцене.

реприза, 25. новембар у 02:05 и 10:05

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом