Јокићев Денвер бољи од Јовићевог Мајамија, Нагетси прекинули Хитову серију победа

Кошаркаши Денвер нагетса савладали су Мајами хит 103:97. Никола Јокић уписао је 18 поена, 11 скокова и седам асистенција, док је Никола Јовић меч завршио са седам поена, шест скокова и једном асистенцијом.

Денвер је уписао пети узастопни тријумф у НБА лиги, а Мајами је поразом прекинуо серију од пет победа заредом.

Српски центар Никола Јокић окончао је блистави трипл-дабл низ. На претходне четири утакмице ас Денвера је бележио троструки двоцифрени учинак. Против Мајамија је имао дабл-дабл са 18 поена и 11 скокова, а три асистенције су му недостајале за наставак одличног личног учинка.

21 поен - 19 скокова - 15 асистенција
29 поена - 15 скокова - 14 асистенција
32 поена - 16 скокова - 16 асистенција
14 поена - 14 скокова - 11 асистенција
18 поена - 11 скокова - 7 асистенција

Денвер је против Мајамија одлично отворио дуел и већ на крају прве четвртине имао двоцифрену предност - 36:20. Међутим, Мајами је заиграо боље у другој деоници и смањио заостатак на 56:51. Ипак, крај треће четвртине наговестио је каснији развитак догађаја, Денвер је опет вратио двоцифрену предност - 83:70. У финишу дуела виђено је узбуђење, али су Нагетси ипак били довољно концентрисани и стигли до 41. победе у сезони, а Мајами је уписао 26. пораз.

Никола Јовић био је стартер у тиму Хита и за нешто мање од 25 минута на паркету имао је скор од седам поена, шест скокова и једну асистенцију.

Најефикаснији играч у тиму Нагетса био је Мајкл Портер са 30 поена и 11 скокова, а успео је да упише и две асистенције. Следили су га Кентавијус Колдвел Поуп и Никола Јокић са по 18 поена.

Бем Адебајо се истакао у Мајамију са 22 поена, осам скокова и три асистенције, а Џими Батлер је имао поен и скок мање, док је уписао исти број асистенција као центар Хита.

Наредни меч Денвер ће играти против Лејкерса, а Мајами против Јуте.