Јута победом над Денвером покварила Јокићев јубилеј

Кошаркаши Јуте победили су Денвер нагетсе резултатом 124:111 у НБА лиги. Српски кошаркаш Никола Јокић постигао је 27 поена, уз само један промашај из игре.

Јута је у дуел са Денвером ушла након осам победа у претходних десет кола и наставила је серију добрих резултата којом се приближава месту које води у плеј-ин Западне конференције.

Нагетси су забележили други пораз у последња три кола, а Јута им није пружила никакву шансу. Два поена предности у уводним минутима било је једино вођство Денвера.

Јута је већ средином прве четвртине стекла двоцифрену предност која је наставила да расте и ретко се до краја утакмице спуштала на једну цифру - само накратко крајем првог полувремена.

Српски кошаркаш Никола Јокић био је најефикаснији међу играчима Денвера - постигао је 27 поена, ухватио 11 лопти, а четири асистенције су му недостајале да употпуни трипл-дабл учинак. Не први пут ове сезоне, Сомборац је био готово непогрешив при шуту из игре - 8/9 (1/1 за три поена).

Јокић је прославио и леп јубилеј - постигао је 13.000 поена у НБА каријери и постао најмлађи играч у историји лиге који је забележио више од 13.000 поена, 6.000 скокова и 4.000 асистенција, чиме је надмашио претходног рекордера Леброна Џејмса.

Џамал Мари је убацио 17 поена за Нагетсе, а двоцифрен учинак су имали само још Арон Гордон и Кентавијус Колдвел-Поуп са по 12 постигнутих поена.

Победнички тим је предводио Џордан Кларксон који је, као и Никола Јокић, постигао 27 поена, уз девет асистенција. Пратио га је Лаури Марканен са дабл-дабл учинком - 26 поена и 12 скокова.