Час анатомије: Какав Сајам књига нам је (не)потребан

Постоји шездесет једну годину, важи за најзначајнију књижевну манифестацију у југоисточној Европи и јединствено место сусрета писаца, читалаца и издавача.

Овогодишњи Сајам књига у Београду има слоган Књигу у руке. Сви се слажу да је постао институција, саставни део културног живота једног града, али и слика културне политике, односа према књизи и промена које су захватиле готово сваки сегмент друштва.

Час анатомије анализира однос културе и естраде, тржишног и квалитативног принципа у књижевности и културном јавном простору и поставља питање, какав Сајам књига имамо, а какав нам је потребан? Шта се дешава на Сајму, каква дешавања му претходе и шта после Сајма књига? Шта је његова предност и у чему се крије његова моћ, а шта су му мане и недостаци? Ако кажемо да током Сајма писци, читаоци и здавачи имају јединствену прилику да се сретну и промовишу књигу и читање, не изричемо ли тако критику остатку године када и писци и читаоци и издавачи живе и раде кроз један прилично девастиран културни модел?

На ова питања одговарају гости у студију, оснивач и главни уредник издавачке куће Клио Зоран Хамовић, писац и драматург Миомир Петровић који на Сајму промовише своју нову књигу и оснивач и директор издавачке куће Лагуна Дејан Папић.

Уреднице емисије: Марија Ненезић и Јасмина Врбавац
Редитељ: Филип Чоловић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње