Час анатомије: Награда и казна

Да ли би многи познати и признати уметници данас били на трону изузетности да, некада, у младости, нису освајали вредне награде? Или, да ли би наставили да се баве уметничким послом до тачке када им признања више и не значе много, да некада, ипак, нису добили подршку ауторитета?

У Србији данас имамо више од 400 књижевних награда, награде за филм, позориште и телевизију су на другом месту, а награде за музику и визуелне уметности по бројности заостају за књижевним предводницима на челу колоне. Многи тврде да имамо више награда него писаца и уметника те се поставља питање смислености вредновања и система вредовања и одлучивања о награђенима.

Јесењи Час анатомије испитује вредност награда, њихов значај, последицу бројности и прилично сложени механизам односа између оних који награђују, оних који примају и оних који говоре о томе и коментаришу све то. Друштво без уметности не може, награде су значајан стимуланс, али када постају штетне за друштво и појединца?

О томе говоре гости ван студија, уметници, новинари, критичари, а у студију редитељ Срдан Голубовић и писац Игор Маројевић.

Уреднице емисије су Марија Ненезић и Јасмина Врбавац

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње