Читај ми!

Може ли се закључати пандемија

Пре тачно годину дана у Србији су забележени први случајеви ковида 19 и тада ни највећи песимисти нису очекивали да ће борба са новим коронавирусом бити непрестана и све сложенија. Којим мерама се може спречити нови талас епидемије у Србији и шта смо научили о вирусу тема је овог издања емисије "Четвртком у девет".

Када је 6. марта 2020. у Србији регистрован први случај заразе новим коронавирусом стрепња и неизвесност били су очити у јавности, као и убеђење да ће се криза природно окончати до лета са првим јачим зрацима сунца.

Годину дана касније јасно је да је пандемија отпорна на сва годишња доба и да још увек не постоји ефикасна, универзална терапија за ковид 19, а наде се полажу у успешну вакцинацију.

Може ли се пандемија или барем њен нови талас зауставити новим и оштрим закључавањем, шта смо за годину дана научили о вирусу, каква је ситуација у здравственом систему и да ли су нови сојеви знатно опаснији од првих, то је тема емисије "Четвртком у девет" 4. марта 2021. у 21 сат.

Гости емисије су професорка имунологије Вера Правица, Медицински факултет Унверзитета у Београду, епидемиолог др Предраг Кон, пуковник др Иво Удовичић, командант Војномедицинског центра Карабурма, проф. др Радмило Јанковић, заменик директорка КЦ Ниш и директор Клинике за анестезију и интензивну терапију КЦ Ниш.

Из Крагујевца се укључује проф. др Предраг Саздановић, директор КЦ Крагујевац.

О искуствима других европских земаља током пандемије говориће дописници РТС-а Владимир Банић из Словеније, Ивана Милорадовић из Велике Британије и Сања Лучић из Италије.

Емисију воде Ана Стаменковић и Зоран Станојевић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње