Трамп, усамљени јахач на челу света

Против себе је имао медије, истраживања јавног мњења, Хилари Клинтон и њену странку, своју странку, бивше председнике, целокупну елиту. Понекад, чак и себе. И победио је. Како? Шта сад?

Дабогда живели у занимљивим временима. Ова кинеска клетва после победе Доналда Трампа у Америци биће актуелнија него икад. Да ли смо свесни онога што се десило? Да ли је ово крај света каквог знамо и демократије као такве - на шта упозоравају поједини западни медији.

После оваквог политичког земљотреса шта чека Америку: враћа ли се Америка Монроовој доктрини и изолационистичкој политици? Да ли је озбиљно мислио све оне похвале које је упућивао Путину?

Да ли од човека који је позитивно говорио и о Садаму Хусеину и Муамеру Гадафију можемо очекивати и другачију политику према Блиском истоку?

Да ли ће мењати однос према НАТО-у, према Европи? Шта говоре данашње реакције у којој му отворено честитају једино ауторитарни лидери попут турског председника Реџепа Ердогана? Шта је са његовим "обећањима" о изградњи зида ка Мексику и протеривању свих мограната из САД?

Да ли је бивши амерички амбасадор у Београду Вилијам Монтгомери био у праву када је рекао да би Срби требало да се надају победи Трампа?

О томе у емисији Око говоре:

Зоран Ћирјаковић, новинар
Милош Ковић, историчар
Мухарем Баздуљ, писац

Аутор емисије: Горислав Папић

Око Око

Autor:
Горислав Папић, Стеван Костић, Драгана Игњић

Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње