Читај ми!

Јужни ток – почетак краја

Може ли Путин да се предомисли?

Може ли се без "Јужног тока" и на који начин? Да ли је одлука Владимира Путина казна и ко ће да плати највећи цех? Како је Србија испреговарала енергетски споразум пре шест година? Колико је одлука Москве политичка, а колико економска?

"Њет" Владимира Путина да се гради "Јужни ток" за многе није изненађење, имајући у виду став ЕУ према том пројекту ове године, посебно од увођења санкција на релацији Брисел–Москва. Оно што јесте изненађење долази из Турске где су се Путин и Ердоган промптно договорили о изградњи гасовода истог капацитета као "Јужни ток", али до Турске.

Док из Москве кажу да неће да се предомисле, из Брисела најављују наставак преговора о "Јужном току" за идућу недељу. У међувремену, шта остаје Србији осим да се најпре пресабере како се спремила за зиму која је почела? Наравно, треба да размотри и опције како ћемо се убудуће снабдевати гасом и преко ког правца.

О свим последицама Путинове одлуке да се "Јужни ток" не гради, у Оку економије говоре: уредница Балкан магазина Јелица Путниковић, уредница Русије данас Љубинка Милинчић и професор Факултета за економију, финансије и администрацију Михаило Црнобрња. О ставовима ЕУ из Брисела извештава новинар РТС-а Душан Гајић.

Емисију води Весна Дамјанић.

Око Око

Autor:
Горислав Папић, Стеван Костић, Драгана Игњић

Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи