Студио знања: Вештачка интелигенција у образовању

Живимо у ери дигитализације. Технолошки новитети се интегришу у све поре друштва, па тако и у образовање. Истражујемо све начине на које се вештачка интелигенција имплементира у школски систем, да ли од ње имају већу корист наставници или ученици и да ли имамо кадар који је стручан и спреман да користи АИ ефикасно.

У првом делу емисије ћемо са лингвисткињом Јованом Миловановић говорити о томе како се настава и подучавање могу унапредити захваљујући вештачкој интелигенцији. Милена Павловић, из Комтрејда, ће нас упознати са принципима по којима АИ функционише као и са њеним основама.

У другом делу емисије ће нам педагог Саша Степановић објаснити како уплив вештачке интелигенције утиче на развој деце и на њихов однос према наставницима. Милорад Јовић, из Путева едукације, ће нам говорити о томе како се родитељи сналазе са новим изазовима у образовању и како то утиче на њихове васпитне методе.

Маја Бојић
Маја Бојић

Вршњачко насиље је један од проблема са којима се професори сусрећу. Као последица доступности дигиталних технологија међу децом и школском популацијом, појавио се нови облик насиља - дигитално насилље. Мастер инжењер Јелена Цинцовић ће нам говорити о пројекту који ће детектовати говор мржње и тако га спречити.

За музички део емисије су задужени Иван Симеуновић, Бојан Кнежевић и Немања Каначки. Извешће нам инструментал Matrix, Magnetic Fields - Jean Michel Jarre и песму Happy Pharel-a Williams-а.

Одговорни уредник редакције општеобразовног програма: Зоран Живковић

Водитељка емисије: Маја Бојић

Редитељ: Дарко Камарит

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње