Зелени часовник: Богатство Аде, други део

У "Зеленом часовнику" настављамо причу о Ади Циганлији коју је Бранислав Нушић због лепоте називао воденим цветом, а кнез Милош Обреновић прогласио државним и народним добром.

Еколошка оаза у срцу престонице представља уточиште за стотине хиљада људи. Бујни биљни свет и редовна косидба биљне масе која се из Савског језера износи на копно од велике су важности за одржавање квалитета воде. Током летњих жега, на Ади су температуре ниже за од два до четири степена у односу на градско језгро, такође, у хладнијим данима, око језера уме да буде топлије и пријатније због споријег хлађења воде.
У овој епизоди серијала "Зелени часовник" можете сазнати и по чему је септембар важан месец за поједине заштићене врсте и за озонски омотач.
Видећете и зашто гренландске ајкуле спадају у најдуговечнија бића на планети, затим, у којим ситуацијама мишеви могу и да "пропевају" као и то како функционише мозак појединих риба.
У емисији дајемо специфичан осврт на стварање међународног права из области заштите животне средине од првих докумената из древних времена и средњег века, па све до декларације Уједињених нација.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом