Холанђани немоћни у Минхену, Коло Муани донео победу Француској

Фудбалери Немачке победили су Холандију резултатом 1:0 у утакмици четвртог кола Лиге нација. У другом дербију вечери, Француска је надиграла Белгију.

Немачка је била за нијансу бољи ривал, што је и резултовало минималним тријумфом.

Најзаслужнији за победу домаће екипе био је нападач Штутгарта Џејми Левелинг који је на свом дебију постигао једини гол на мечу у 63. минуту.

Левелиг је био прецизан и у другом минуту сусрета, али му је тај погодак поништен због офсајда који је претходио његовом ударцу.

Холанђани су након примљеног гола заиграли нешто боље, али нису успели да изједначе.

У другом дуелу групе Ц, Мађарска је на гостовању са 2:0 головима Доминика Собослаја савладала Босну и Херцеговину.

Победе Француза и Италијана

Фудбалери Француске победили су Белгију у Бирселу резултатом 2:1 и дошли до нове победе у Лиги нација.

Белгијанци су имали велику шансу да поведу у 23. минуту, али је Јури Тилеманс промашио пенал. Казна је стигла у 35. минуту када је прецизан био рандал Коло Муани.

Међутим, у трећем минуту надокнаде Лоис Опенда донео је домаћима изједначење.

Коло Муани је својим другим голом у 62. минуту вратио вођство "триколорима" и испоставиће се поставио коначан резултат.

Белгија није успела да изједначи, иако је од 76. минута Француска имала играча мање због црвеног картона Аурелијена Чуаменија.

Италија је задржала прво мето у групи Б победом над Израелом резултатом 4:1.

"Азури" су повели у 41. минуту поготком Матеа Ретегија са пенала, а на 2:0 је повисио Ђовани Ди Лоренцо у 54. минуту.

Мохамед Абу Фани је смањио после 12 минута, али је у 72. минуту Давиде Фратези вратио два гола предности Италијанима.

Коначан резултат поставио је Ди Лоренцо у 79. минуту.