Атомски фудбал у Амстердаму - Холандија и Немачка поделиле бодове

Фудбалери Холандије и Немачке ремизирали су резултатом 2:2 у утакмици А дивизије Лиге нација.

Обе екипе сада имају по четири бода и налазе се на прва два места на табели групе Ц.

Холандија је повела након само два минута после изузетне акције коју је започео голман Вербруген. Броби је сјајно грудима уштоповао његово испуцавање, а повратну лопту је Гравенберх проследио Рејндерсу и у потпуности избацио целокупну одбрану Немачке. Играчу Милана је преостао најлакши део посла, те је Холандија дошла до вођства.

Немачка је изједначила у 38. минуту када је Де Лихт погрешио приликом додавања, што је Ундав неколико секунди касније казнио после одбитка.

До преокрета је дошло у трећем минуту надокнаде првог дела када је уз доста среће лопта стигла до Кимиха који се одлично убацио из другог плана и постигао други гол за "панцер дивизију".

Немци су узвратили грешком испред сопственог казненог простора у 51. минуту, а у гол ју је претворио Дамфрис на додавање Бробија.

До краја меча је темпо опао и промене резултата није било, те су обе екипе морале да се задовоље са бодом.

Мађарска и Босна и Херцеговина су у другом сусрету у групи такође ремизирале, али на том дуелу није виђен ниједан гол.

У Ц дивизији, Летонија је поготком Варславнса победила Фарска Острва, док је Македонија головима Бардија и Миловског у другом делу савладала Јерменију, упркос црвеном картону Зајкова из првог полувремена.

Малта је у Д дивизији била боља од Андоре са 1:0, а меч је решио Камензули у 45. минуту.