Победа која не доноси много - "орлићи" бољи од Азербејџана

Млада репрезентација Србије до 21 године победила је Азербејџан резултатом 2:0 у утакмициi групе Ф квалификација за Европско првенство у Словачкој 2025. године.

Победа која не доноси много - "орлићи" бољи од Азербејџана Победа која не доноси много - "орлићи" бољи од Азербејџана

Србија је имала иницијативу од самог почетка и веома озбиљно је приступила утакмици, иако је већ изгубила шансу да се пласира на Евро.

Изабраници Љубинка Друловића повели су у 26. минуту ефектним поготком Вукашина Ђурђевића. Играч Партизана је после једног одбитка са двадесетак метара искоса сјајно шутирао, а лопта је на путу до гола дотакла једног дефанзивца, што ју је учинило неодбрањивом за Јусифа Иманова.

На други гол се чекало 14 минута, а постигао га је Јован Мијатовић, искористивши грешку у последњој линији противника.

Међутим, већ у првом минуту наставка, Лазар Константинов је неспретном реакцијом скривио пенал и пружио Азербејџанцима прилику да изједначе. Нариман Ахунџаде је извео једанаестерац, али га је Лазар Каличанин прочитао и одбранио ударац.

Имали су након тога Азери још неколико изгледних прилика, али је срећа, уз одличног Каличанина била савезник Србије.

Србија је након тога успела да смири игру и спречи налете противника, а у неколико наврата су "орлићи" могли да победу учине и занимљивијом, али је резултат остао непромењен.