Акцидент у Гучи – из хладњаче исцурио амонијак, седам особа евакуисано
Педесет минута после поноћи у Гучи се догодио акцидент, када је из хладњаче у Првомајској улици бр. 9 исцурио амонијак. МУП је издао хитно упозорење грађанима. Уследила је хитна реакција ватрогасаца и специјализованих тимова. Нешто после 8 часова стигло обавештење да је ванредна ситуација завршена.
МУП Србије саопштио је да су по пријави цурења амонијака у Гучи на лице места одмах упућени припадници Сектора за ванредне ситуације који су, у сарадњи са другим надлежним службама, предузели све неопходне мере ради заштите грађана и стављања ситуације под контролу.
Седам особа је евакуисано, од којих су четири превезене у чачанску болницу.
"Претакање амонијака је успешно извршено, а интервенција ватрогасаца-спасилаца завршена је у 6.55 часова", наводи се у саопштењу.
Грађанима је синоћ СМС поруком стигло упозорење да је дошло до акцидента у хладњачи у Гучи, односно до цурења амонијака и саветовано им је да прате обавештења надлежних.
Грађанима у околини хладњаче речено је да остану у домовима и да затворе прозоре ако осете специфичан оштар мирис овог гаса, да ставе мокре крпе на нос и уста и заштите дисајне органе.
Коментари