Након буке коју су правили, окупљени су око 20 часова почели полако да се разилазе.
Како је раније најављено, студенти се враћају на факултете које блокирају.
Студенти више београдских факултета и грађани протестовали код зграде РТС-а изражавајући незадовољство извештавањем Јавног сервиса о блокадама и протестима. Након одавања поште страдалима у паду надстрешнице у Новом Саду, студенти су изнели своје захтеве и до краја протеста правили буку, после чега су се упутили ка својим факултетима.
Након буке коју су правили, окупљени су око 20 часова почели полако да се разилазе.
Како је раније најављено, студенти се враћају на факултете које блокирају.
Након што су прочитани захтеви студената, окупљени су почели да праве буку испред зграде РТС-а. Они су дували у пиштаљке и ударали у бубњеве.
Подршку студентима пружио је део радника РТС-а који су држали транспарент на којем то и пише.
Студенти су генералном директору РТС-а Драгану Бујошевићу спремили и "поклон“ за 71. рођендан – макету великог сендвича, у коме се налази симболично 200 евра.
Након петнаестоминутне тишине, прочитани су захтеви студената у блокади.
Поновљено је да су захтеви студената објављивање целокупне документације о реконструкцији Железничке станице, одбацивање оптужби против ухапшених и приведених студената, активиста и грађана на претходним протестима поводом трагедије у Новом Саду, подношење кривичних пријава против свих нападача на студенте, професоре и грађане и повећање буџета за факултете за 20 одсто.
Окупљени су заћутали на 15 минута у знак поште за 15 погинулих у паду надстрешнице у Новом Саду.
Укључили су светла на својим мобилним телефонима која су уперили према небу.
Студенти, грађани и средњошколци окупљају се испред зграде Радио-телевизије Србије под паролом "Наше право да знамо све“.
Студенти носе транспаренте "Ваше право да знате све – знате ли ви све?", "Порука за РТС – Информација није луксуз, већ право", "Само онај ко се продао, верује да свако има цену" и узвикују "Излазите напоље".
Саобраћај је био обустављен у Таковској, али и на почетку Булевара краља Александра, Улице кнеза Милоша и на Тргу Николе Пашића, где су такође били окупљени грађани.
Студенти у блокади и грађани одржали су протест испред Радио-телевизије Србије, да би, како су рекли, још једном скренули пажњу на неадекватно извештавање Јавног медијског сервиса.
Са протеста који је одржан под паролом "Наше право да знамо све", затражили су да се на Јавном сервису чује и њихов глас.
Претходни протест студената и грађана одржан је 12. децембра прошле године испред зграде РТС-а.
Студенти у блокади су уочи протеста у заједничком саопштењу између осталог навели како је у Дневнику 2 РТС-а, емитованом 13. јануара, водитељка известила да је "израелски историчар Холокауста Ефраим Зуроф критиковао глумце у Србији, који рукама обојеним у црвено изражавају подршку протестима и истакао да би се требало чувати симбола које користи Хамас.”
"Немамо појединце који стоје изнад заједнице. Нисмо следбеници култа личности. Наше деловање је колективно, промишљено и одговорно.
На улици смо због идеје, а не због личне користи. Ово није ни место, ни време за истицање појединаца, већ за заједништво и солидарност", наведено је између осталог у заједничком саопштењу студената.
Коментари