Читај ми!

Мост у Бачкој Паланци после инцидента пуштен у саобраћај за возила носивости до 3,5 тоне

Мост у Бачкој Паланци, који је јуче затворен за саобраћај, отворен је у 13 часова за возила носивости до 3,5 тона, изјавио је помоћник министра за друмски транспорт, путеве и безбедност саобраћаја у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Мирослав Алемпић.

Мирослав Алемпић је истакао да је хрватско Министарство мора, промета и инфраструктуре обавестило Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Србије да је МУП Хрватске, на основу прелиминарне оцене Комисије за утврђивање стања моста, издао решење за одобрено коришћење моста за возила носивости до 3,5 тоне, док се у потпуности на заврши рад њихове Комисије.

Алемпић је навео да у налазима како српске тако и хрватске комисије нису уочена никаква оштећења мостовске конструкције. Како се мост налази на територији две државе потребно је да комисије министарства обе државе дају сагласност за пуштање моста у рад. Српска комисија је завршила рад и што се нас тиче мост је потпуно безбедан за сва возила. Да би возила веће носивости од 3.5 тоне могла да користе мост неопходно је да хрватска страна у потпуности испита мостовску конструкцију и донесе одлуку о коришћењу моста и за већа теретна возила", додао је Алемпић.

Напоменуо је и да је, приликом пројектовања оваквих мостова на Дунаву, била обавезна примена техничких решења који омогућавају удар барже од 1.000 тона у стуб без оштећења моста.

Претходно, надлежни органи Републике Србије извршили су преглед стања моста и установили да је неоштећен и безбедан за саобраћај.

Немачки брод "Антониа" ударио је у носећи стуб моста на граничном прелазу са Хрватском, Бачка Паланка-Илок.

За сада не морамо да страхујемо, ни када је у питању квалитет воде, нити када је реч о водоснабдевању грађана, рекао је за РТС професор Технолошко-металуршког факултета Драган Повреновић.

Да је систем водоснабдевања у Новом Саду безбедан, потврдила је градска власт уз напомену да ће надлежне службе наставити свакодневно да прате параметре подземне и површинске вод.

Прве анализе узорака воде реке Дунав, након потонућа барже "Лола - 5" која је превозила азотно ђубриво, показала је да нема промена органолептичких особина воде реке (боја, мирис и видљиве отпадне материје), односно да су параметри у оквирима I и II класе квалитета површинских вода, саопштило је Министарство заштите животне средине.

недеља, 17. новембар 2024.
9° C

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње