Феликс Оже-Алијасим елиминисао Доминика Тима у маратонском дуелу

Канадски тенисер Феликс Оже-Алијасим надиграо је Доминика тима са 3:2 у првом колу Аустралијан опена у врло изједначеном и неизвесном дуелу који је трајао чак пет сати и два минута.

У последњем мечу другог дана Аустралијан опена Феликс Оже-Алијасим и Доминик Тим приредили су прави тениски спектакл препун неизвесности, резултатских обрта и неочекиваних потеза.

Тренутно 30. играч на светској листи Феликс Оже-Алијасим је одлично ушао у меч и убедљиво повео са 2:0 у сетовима, па се на час учинило да неће бити много неизвесности о победнику меча.

Ипак у трећем сету иницијативу преузима Доминик Тим, који је тренутно 92. тенисер света, и у врло неизвесним завршницама сетова успева да изједначи на 2:2 у сетовима.

И на почетку петог одлучујоћег сета освојио је две брејк шансе али их није реализовао а Оже-Алијасим осваја вођство са 2:0 у гемовима. Потом је успешно чувао свој сервис за 6:3 и освајање победничког сета.

У другом колу Феликс Оже-Алијасим играће са Французем Хугом Гренијеом који је са 3:2 надиграо земљака Александра Милера.