Хуберт Хуркач преокретом изборио полуфинале мастерса у Шангају

Пољски тенисер Хуберт Хуркач пласирао се у полуфинале мастерса у Шангају, пошто је у четвртфиналу савладао Мађара Фабијана Марошана 4:6, 6:1, 6:3. Хуркач, који је 17. тенисер света, надиграо је Марошана, који је 91. на АТП листи, у надметању које је трајало један сат и 45 минута.

Марошан је први дошао до брејка у трећем гему првог сета. Пољак је у осмом гему при вођству мађарског тенисера од 4:3 направио брејк и изједначио је на 4:4. Међутим, Марошан је узвратио рибрејком, али је онда на свој сервис стигао до 6:4 и 1:0 у сетовима.

Пољски тенисер је заиграо ангажованије у наставку меча, а други сет је освојио пошто је свом противнику препустио само један гем. У трећем сету играло се гем за гем до резултата 3:3. Пољак је потом освојио три узастопна гема и заслужено је стигао до победе.

Хуркач ће у полуфиналу играти са победником меча између Американаца Себастијана Корде и Бена Шелтона, који је на програму касније данас.

У преостала два дуела четвртфинала сутра ће играти: Григор Димитров (Бугарска) - Николас Јари (Чиле) и Уго Амбер (Француска) - Андреј Рубљов (Русија).

Мастерс у Шангају игра се за наградни фонд од 8,8 милиона долара.