Шпановићева и Гардашевићева без финала у скоку удаљ

Српске атлетичарке Ивана Шпановић и Милица Гардашевић нису успеле да се пласирају у финале дисциплине скок удаљ на Олимпијским играма у Паризу.

Шпановићева и Гардашевићева без финала у скоку удаљ Шпановићева и Гардашевићева без финала у скоку удаљ

Српска атлетика неће имати представнице у финалу дисциплине скок удаљ на Олимпијским играма у Паризу, пошто Ивана Шпановић и Милица Гардашевић нису успеле да преброде квалификације.

Ивана Шпановић је преступила у првој серији, у другој је скочила 6,51, што је њен најбољи резултат ове сезоне, док је у последњој серији забележила скок од 6,31, што није било довољно да квалификације заврши међу 12 најбољих такмичарки.

Милица Гардашевић, друга представница Србије, једини исправан скок имала је у првој серији - 6,48, док је у наредне две преступила.

Шпановићева је заузела 16, а Гардашевићева 18. место у генералном пласману. У финале је прошло најбољих 12 атлетичарки.

Само четири скакачице су прескочиле квалификациону норму од 6,75. Најдаље је скочила Американка Тара Дејвис - 6,90. Друго место у генералном пласману припало је Лариси Јапкино из Италије (6,87), док је трећа Немица Малаика Михамбо (6,86), актуелна европска првакиња из Рима.

Нажалост, Ивана Шпановић ће каријери завршити без олимпијског злата, будући да је у Паризу пети и последњи пут учествовала на Играма. У Рио де Жанеиру 2016. освојила је бронзу.