Горан Гавранчић: Уживам у Мундијалу, Олисе је чиста фудбалска креација

Горан Гавранчић играо је за репрезентацију Србије и Црне Горе 2006. године на Мундијалу у Немачкој, када је Лионел Меси дебитовао на светској сцени управо на мечу против екипе коју је водио Илија Петковић. Гавранчић је током гостовања у Јутарњем програму истакао да ужива гледајући утакмице на Светском првенству.

Репрезентација Србије и Црне Горе играла је меч другог кола на Мундијалу у Немачкој 16. јуна 2006. године и доживела један од најтежих пораза у историји, изгубивши од Аргентине 6:0.

Просто је невероватно да Меси и данас игра. Сећам се меча са горким укусом. Нисмо се славно приказали, била су велика очекивања. Меси је искористио шансу, а од њега се већ тада, као младог и перспективног играча очекивало да замени Марадону. Он је тада мењао тада јако доброг играча - Рикелмеа и да не заборавимо, Меси тада није носио број 10", навео је Гавранчић у Јутарњем програму РТС-а.

Гавранчић је изнео низ похвала на рачун аргентинског аса.

"О Месију причати данас је излишно у погледу да ли је добар или није. Он је један од најбољих фудбалера. Тада ми је било интересантно ерупција аплауза, очекивања аргентинских навијача. Свакако, он је изнео притисак. То није лако са 19 година. Он је оправдао очекивања", додао је некадашњи репрезентативац.

Олисе је фудбалска уметност

Гавранчић је говори о организацији и утакмицама на овогодишњем Светском првенство, и том приликом рекао да је у време када је био активан играч акценат био на одбрани.

"Овакав начин организовања првенства, играња на једном високом нивоу, чак ево да организатори су оправдали очекивања. Уживам заиста гледајући Светско првенство и, да кажем, некако ми је жао што нисам то доживео, јер у неко наше време, доста је био акценат на на одбрани", додао је Гавранчић.

Некадашњи репрезентативац Србије рекао је да су Енглеска и Француска биле најконкретније екипе у досадашњем делу турнира.

"Енглеска и Француска, то су јако квалитетне репрезентације, можда и кандидати за освајање Светског првенства. Лепо је гледати. Иако сам играо као био одбрамбени играч, Олисе, да не претерујем, мени је то фудбалска уметност, креација покрета. Ето, то је мени оно што се свиђа", навео је Гавранчић.

Разговор са Гораном Гавранчићем погледајте на почетку текста.

петак, 26. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом