Нагетси надиграли Нетсе, Јокић постао најбољи скакач Денвера свих времена

Кошаркаши Денвер нагетса победили су у Њујорку екипу Бруклин нетса 122:117 у утакмици регуларног дела НБА лиге. Српски центар Никола Јокић је на овом мечу постао најбољи скакач Денвера свих времена.

Нагетси су против Нетса уписали трећу победу у низу, док је домаћа екипа на овој утакмици повезала пет везаних пораза.

Екипе су у различитим ритмима ушле у меч, али је њихов квалитет игре брзо изнивелисан.

Након што су Нагетси повели са великих 11 разлике у првој четвртини, Бруклин је почео да погађа шутеве за три поена којима је брзо анулирао предност гостију, па се прва четвртине завршила резултатом 28:28.

Друга четвртина и половина треће протекле су у знаку Нетса који су констатнтно одржавали седам поена предности.

Денвер је потом поенима Николе Јокића успео да стигне до вођства у последња четири минута трећег периода.

У неколико наврата у одлучујућој деоници Џонсон и Бриџис доносили су предност Бруклину, али је какнадски кошаркаш Џамал Мари поенима махом са линије пенала враћао Нагетсе у предност.

Јокић и Мари комбиновано су убацили више од половине поена своје екипе. Канађанин је постигао 32 поена уз девет асистенција, док је Јокић допринео са 31 поеном, 11 скокова и седам асистенција.

Најбољи центар света је са 6,631 скоком у каријери постао најбољи скакач Денвера икада.