Победа Макабија против Ефеса у Београду, Виртус у Виторији надиграо Басконију

Кошаркаши Макабија победили су у "Пиониру" иза затворених врата екипу Ефеса 95:86 у утакмици 14. кола Евролиге. Виртус је у Виторији савладао Басконију 91:81.

Кошаркаши Макабија су уписали нову победу у Београду. Екипа Одеда Каташа успела је да добије битан меч против Ефеса упркос великим падовима у игри.

"Понос Израела" је добро започео меч, после прве деонице имали су девет поена предности, али је турски представник успео да одговори у наредном периоду.

У другој деоници Ефес је искористио пад у игри Макабија да тројкама да надокнади заостатак, а потом и поведе на полувремену 48:45.

У трећем периоду Макаби је повратио предност коју је успео да одржава да заслужено и тријумфује.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Лоренцо Браун са 21 поеном, Колсон је додао 19, Веб 14, а Блат 12.

Томпсон је у тиму Ефеса постигао 22 поена, Даум је додао 20, а Ларкин 17.

Виртус предвођен Белинелијем прекинуо победнички низ Душкове Басконије.

Екипа из Болоње наставља са добрим играма, чиме се одржава на трећој позицији најелитнијег такмичења.

Виртус је разлику стекао већ у првој четвртини. Гости су бољим процентима шута након уводних 10 минута имали девет поена предности, али је Басконија успела да им одговори и дође до предности на полувремену 43:42.

Виртус је друге две четвртине одиграо доста организованије, успео да решава ситуације испод обруча што му је донело победу, а Басконији прекинуло низ од три везане победе.

Марко Белинели убацио је 27 поена, Шенгелија је додао 16, а Кординије 12 поена.

У тиму Басконије Монеке је био најефикаснији са 16 поена, Котсар је постигао 13, а Хауард и Рогавопулос по 11.

Реал Мадрид победом против Бајерна наставио доминацију

Реал је на домаћем паркету оправдао улогу фаворита. Бајерн је кренуо силовито, водио после прве деонице, али није имао снаге да одржи висок ниво игре.

"Краљевски клуб" је како је меч одмицао играо све боље и боље оправдавајући статус најбољег тима од старта сезоне.

Серхио Љуљ је предводио домаћина са 16 поена, Кампацо је додао 13, а Поарје и Родригез по 11.

Исак Бонга је у Бајерну постигао 15 поена, Букер га је пратио са 14, а Хезоња са 12.

Панатинаикос у Француској бољи од Асвела

Гости су на полувремену имали девет поена предности - 45:36. Асвел је са добром трећом четвртином успео да се врати и приђе на четири поена минуса.

У одлучујћем периоду, Панатинаикос је мање грешио, погодио де тројке у одлучујућим моментима и успео да утакмицу ипак приведе крају без драме.

Григонис је био најефикаснији са 19 поена, Слукас је додао 18, Митоглу 16, Лесор 14, а Нан 13 поена.

У екипи Асвела најбољи је био Луваву-Кабаро са 17 поена, Јусуфа Фол га је испратио са 13.