Сјајан деби Лиларда за Баксе против Филаделфије, Петрушев без минута

Кошаркаши Милвоки бакса савладали су Филаделфија севентисиксерсе са 118:117 у њиховој првој утакмици ове сезоне. Лос Анђелес лејкерси су након пораза од Денвера уписали и прву победу, савладан је Финикс са 100:95.

Милвоки и Филаделфија су на њиховом отварању сезоне одиграли такмичарску утакмицу на нивоу плеј-офа. Демјан Лилард и Јанис Адетокумбо убацили су више од половине поена за своју екипу.

Домаћа екипа је за нијансу боље ушла у меч, након прве деонице имали су седам, а на полувремену девет поена предности. Екипа Едријана Грифина до предности је стигла захваљујући чвршћој одбрани и бољим процентима шута.

У другом полувремену, Севентисиксерси су заиграли мало боље и постепено успевали да смањују предност гостију. Гостујући кошаркаши су у последњој деоници успели да поведу и са седам разлике, али је Милвоки највише захваљујући Лиларду успео да стигне до новог преокрета, а потом и победе.

На свом дебију за екипу Милвокија Лилард је убацио 39 поена уз осам скокова и четири асистенције, Адетокумбо је додао 23, а Брук Лопез 13 поена.

У екипи Филаделфије истакао се Макси са 31 поеном, Кели Убре је додао 27, а Ембид 24 поена. Репрезентативац Србије Филип Петрушев није добио прилику да се нађе на паркету.

И друга утакмица на програму пружила врхунску кошарку, без обзира на то што је Финикс био у ослабљеном саставу против Лејкерса, а централна фигура био је Леброн Џејмс, који игра 21. сезону у НБА лиги.

Убацио је 21 поен, додао још осам скокова и девет асистенција, док је најефикаснији био Ентони Дејвис са 30 поена и 12 скокова.

У пораженој екипи Финикса, Кевин Дурент убацио је 39 поена уз 11 скокова. Због повреда нису играли Бредли Бил и Девин Букер.