Зиркзе на дебију донео Јунајтеду победу против Фулама

Фудбалери Манчестер Јунајтеда победили су Фулам резултатом 1:0 на отварању нове сезоне Премијер лиге.

Јунајтед је био за нијансу бољи ривал, али је на погодак морао да чека до 87. минута.

Тада је придошлица из Болоње Џоуша Зиркзе прво одлично ушао у средину и променио страну, да би касније спретно искористио центаршут Алехандра Гарнача и дошао до гола на дебију за Јунајтед, иако је утакмицу почео на клупи.

Фулам је пружио добар отпор и имао је своје прилике пре примљеног гола, пре свега из контри, али су његови нападачи били неспретни у завршници.

Имао је Гарначо прилику да се упише у стрелце у четвртом минуту надокнаде, али је промашио празан гол након грешке одбране гостију.

Српски репрезентативац Саша Лукић почео је меч за Фулам и замењен је у 90. минуту.

У наредном колу Јунајтед гостује Брајтону, док ће Фулам дочекати Лестер.