Комшијски дуели у борби за пласман на Мундобаскету

Претпоследњег дана на Мундобаскету играју се мечеви за пласман од петог до осмог места. Од 10.45 Словенија и Италија боре се за пето место на турниру, док ће балтички дуел између Литваније и Летоније (14.30) одлучити ко ће такмичење завршити на петом месту.

У сенци завршниг борби на Мундобаскету, утакмице за трће место између САД и Канаде, али и финала између Србије и Немачке, претпоследњег дана Светског првенства играју се мечеви за коначан пласман од петог до осмог места на турниру.

У првој утакмици играју Словенија и Италија (10.45), а победнику ће припасти седмо место на свету.

Словенци су важили за једног од фаворита из сенке, али су у последња три меча доживели исто толоко пораза, успут примивши у свокој од тих утакмица по 100 поена, па Дончић и екипа морају да направе додатни напор како би у иоле добром расположењу завршили такмичење.

Италија је једина селекција која је савладала Србију на турниру, али то јој није помогло да се домогне макар полуфинала.

У борби за пето место гледаћемо још један комшијски дуел, а састају се Литванија и Летонија (14.30).

Литванци су показали много на турниру, али су у четвртфиналу налетели на расположене "орлове" и доживели убедљив пораз.

То их није спречило да савладају Словенију, па ће се против још једне балтичке земље борити за пето место на свету.

Летонија је највеће изненађење турнира, иако су у Азију стигли без најбољег играча Кристапса Порзингиса.

Обе утакмице играју се у "Азија арени" у Манили, у којој ће се играти и мечеви за треће место и велико финале у недељу.