Голден Стејт после продужетка бољи од Милвокија, Сакраменто надиграо Финикс

Кошаркаши Голден Стејт Вориорса победили су на свом паркету, после продужетка екипу Милвокија 125:116. Сакраменто кингси су у гостима савладали екипу Финикс санса 128:119.

Милвоки је упркос недостатку Јаниса Адетокумба имао предност током већег дела меча.

У последњи минут ушли су са осам поена предности, а онда је на сцену ступио Стеф Кари који је тројкама донео продужетак Вориорсима.

У надокнади времена, Голден Стејт је имао доста више самопоуздања, што се одразило на игру Бакса који нису успели да одговоре, те је тим из Сан Франциска заслужено тријумфовао.

Стеф Кари је био најбољи кошаркаш на терену са 36 поена, Донте Дивинћенцо постигао је 20, а Клеј Томпсон 22 поена.

У екипи Милвокија, Крис Мидлтон уписао је 19 поена, Холидеј је додао 18, а Инглс и Портис допринели су са по 15 поена.

Кингси су захваљујући другој и четвртој четвртини стигли до победе над екипом Финикса 128:119.

Финикс је у првој четвртини имао и двоцифрену предност, али је гостујућа екипа то успела да ублажи пред почетак друге четвртине у којој су они стигли до двоцифреног вођства.

У трећој четвртини домаћин је успео да стигне предност ривала, али је Сакраменто бољим избором шута у последњој четвртини ипак стигао до победе.

У екипи Финикса, Девин Букер убацио је 28 поена, Ејтон је додао 22, а Рос 19.

У победничкој екипи највише се истакао Барнс са 19 поена, док су Монк и Фокс постигли по 18.

Клиперси - Њујорк 106:95
Шарлот - Јута 111:119
Детроит - Индијана 115:121
Орландо - Мајами 126:114
Атланта - Бостон 125:134
Чикаго - Хјустон 111:119
Мемфис - Далас 112:108
Голден Стејт - Милвоки 125:116