Игокеа славила након десет пораза у низу, Цибона испустила Будућност у завршници

Кошаркаши Игокее победили су на свом паркету ФМП резултатом 77:70 у утакмици 21. кола регионалне АБА лиге, па су прекинули црну серију од десет пораза у низу. Будућност је у Загребу савладала Цибону резултатом 87:83.

Откако је Американац Трент Фрејзер почетком фебруара прешао из ФМП-а у редове руског Зенита, тим из Железника није победио у АБА лиги.

Забележио је ФМП без Фрејзера и пети узастопни пораз у регионалном такмичењу пошто је изгубио у Лакташима од Игокее, која је тријумфом прекинула црну серију од десет утакмица без славља у АБА лиги.

Контролисали су кошаркаши Игокее резултат током већег дела утакмице. ФМП је само у уводним минутима имао три поена предности, али су домаћи преузели вођство крајем првог периода и сачували га све до краја утакмице.

Већ након 20 минута кошарке било је 45:33 за Игокеу. Пришли су гости у другом полувремену на минус пет у неколико наврата, успели су да сведу заостатак и на свега четири поена, али тек када је до краја меча остало 27 секунди, па је већ било касно за преокрет.

Успела је домаћа екипа да слави уз свега 26 одсто успешности у шуту за три поена (5/19), а ФМП су скупо коштале изгубљене лопте којих је било чак 19.

Крафорд је предводио победнички тим са 19 постигнутих поена, 14 је убацио Танасковић, а 12 Ђорђевић.

Чарли Мур је био најефикаснији међу играчима ФМП-а са 17 постигнутих поена, а пратио га је Степановић са 13.

Значиће Игокеи тријумф у борби за опстанак, а ФМП је и након пораза прилично безбедан међу тимовима који ће у плеј-оф.

Будућност сломила Цибону у завршници

Будућност је у Загребу савладала Цибону резултатом 87:83 и осигурала место у плеј-офу АБА лиге.

Могли су Загрепчани након победе над Црвеном звездом да скину још један велики скалп, али су поклекли у неизвесној завршници.

На три минута до краја Цибона је имала плус шест, ушла је у последњи минут са вођство од 78:77, али је тројком Бел-Хејнса Будућност преузела предност и сачувала је до краја, углавном прецизним извођењем пенала.

Најефикаснији у победничком тиму био је Камерон Рејнолдс који је уз 19 поена имао и пет скокова. Пратио га је Алфа Каба са 16 поена и 12 скокова, а двоцифрен је био и Бел-Хејнс са 10 поена.

Бундовић је предводио Цибону са 32 постигнута поена, а двоцифрен је био још само Смајлагић са 16.