Манчестер сити победом против Челсија започео Премијер лигу

Фудбалери Манчестер ситија савладали су екипу Челсија на гостовању резултатом 2:0, а Брентфорд је надиграо на свом терену Кристал палас са 2:1.

Манчестер сити је четвороструки узастопни шампион најквалитетнијег националног фудбалског такмичења на свету - Премијер лиге. Победом над Челсијем је започео нову сезону.

Ерлинг Холанд постигао је први погодак за Сити у 18. минуту после додавања Бернарда Силва. Челси је у финишу првог полувремена стигао до изједначења, али је гол Николаса Џексона поништен после ВАР одлуке због офсајд позиције фудбалера домаћих.

Коначан резултат меча поставио је Матео Ковачић у 84. минуту, а након гола хрватски репрезентативац није славио из поштовања према некадашњег клуба.

У наредном колу Сити ће играти против Ипсвича, а Челси ће се састати са Вулверхемптоном.

Брентфорд победио Кристал палас

Фудбалери Брентфорда победили су на свом терену Кристал палас 2:1 у утакмици првог кола Премијер лиге.

Брентфорд је повео у 29. минуту голом Брајана Мбемуа, на додавање Јоана Висе, а Кристал палас је изједначио аутоголом који је Итан Пинок постигао у 56. минуту.

Победу домаћима донео је Јоан Виса у 76. минуту.

У другом колу Брентфорд ће играти на Енфилду против Ливерпула, а Кристал палас ће дочекати градског ривала Вест Хем.