Бањалучки Борац обезбедио јесен у Европи

Фудбалери бањалучког Борца елиминисали су Ки Клаксвик са Фарских Острва победом 3:1 после продужетака (2:1 у регуларном току) и тако изборили европску јесен и још најмање 10 утакмица у такмичењима под окриљем Уефе.

Борац је повео у 15. минуту, Никола Срећковић је постигао прелеп гол искоса са десетак метара.

Дени Павловић је донео изједначење Фаранима у 53. минуту, а Никола Срећковић је у 55. минуту дао гол за Борац, али је он поништен због офсајда.

Стефан Савић је голом у 82. минуту, после асистенције Јова Лукића, послао меч у продужетак, јер је пре седам дана Ки Клаксвик код куће победио истим резултатом.

Савић, најбољи играч утакмице, асистирао је Холанђанину Берту Мајерсу у 93. минуту за пролаз Борца даље.

Борац ће у плеј-офу Лиге Европе играти против Ференцвароша, а чак и да буде елиминисан од шампиона Мађарске, играће групну фазу Лиге конференција у којој ће имати загарантованих осам утакмица у групној фази, четири код куће и четири у гостима.