Боде Глимт ривал Звезди у плеј-офу за Лигу шампиона

Боде Глимт биће ривал Црвеној звезди у плеј-офу квалификација за Лигу шампиона. Норвешки тим је савладао пољску Јагјелоњу укупним резултатом 5:1 у трећем колу квалификација.

Боде Глимт је на свом терену савладао пољску Јагјелоњу резултатом 4:1 у реванш мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона. У првом дуелу одиграном прошле недеље у Пољској било је 1:0 за норвешки клуб.

Јагјелоња је заостатак из првог меча анулирала већ после четири минута игре, голом Хесуса Имаза, али је Боде Глимт преокретом стигао до убедљиве победе.

Два гола за шампиона Норвешке постигао је Сондре Брунстад Фет у 34. и 56. минуту, а по једном у листу стрелаца уписали су се Исак Мата у 38. и Каспер Хог у 71. минуту.

Први меч плеј-офа за пласман у Лигу шампиона између Боде Глимта и Црвене звезде биће одигран 20. августа у Норвешкој, а реванш дуел је на програму осам дана касније у Београду.