ИЗ ЧАСА У ЧАС
Аустрија победила на Песми Евровизије
Представник Аустрије Џеј-Џеј је победник „Песме Евровизије 2025“. То је четврти тријумф Аустрије на овом музичком такмичењу. Фаворити Шведска и Француска такмичење завршиле на четвртом, односно седмом месту.
.jpg)
Аустрија је победник 69. „Песме Евровизије“!
Са укупно 436 поена Аустрија је однела победу на овогодишњем издању „Песме Евровизије“! То је четврта победа Аустрије на највећем музичком такмичењу на свету.
Титулу најбоље песме Европе освојила је Протраћена љубав (Wasted Love) коју је извео Џеј-Џеј.
Међу ауторима ове песме и „наше горе лист“. Теодора Шпирић учествовала је на Беовизији 2020. године, а у дуету са Саленом представљала је Аустрију на „Песми Евровизије“ 2023. године.
Највише поена од гледалаца у Србији добила Естонија
Дванаест поена од публике у Србији добио је представник Естоније Томи Кеш.
Победник овогодишњег такмичења, Џеј-Џеј из Аустрије, добио је 10 поена.
Осам поена отишло је Грчкој, седам Шведској, а Финској шест.
Немачка је добила пет поена од гледалаца у Србији, док су четири поена добили представници Албаније.
Три поена отишло је за Норвешку, два поена за Израел, док је један поен од публике у Србији додељен представници Малте.
Нула бодова од публике за Швајцарску и Велику Британију
Велико изненађење и разочарање на „Песми Евровизије“ доживеле су представнице домаћина Швајцарске Зое Ме и земље Велике петорке, Велике Британије, група "Remeber Monday" које су добиле од публике по нула бодова.
Публика у дрворани, као и учесници финала гласно су негодовали због оваквих гласова публике.
Представница Швајцарске према гласовима жирија била је друга са 127 бодова, док су британске представнице освојиле 53 поена и биле на 10. месту.
Према гласовима стручних жирија, аустријска песма најбоља!
Након саопштавања гласова националних жирија 37 земаља које су учествовале у овогодишњем такмичењу, на врху табеле су
Аустрија са 258 бодова, следе Швајцарска са 214 и Француска на трећем месту са 180 поена.
Дванаест бодова из Србије за француску песму
Француска песма освојила је највише оцене српског жирија, то јест 12 бодова.
Десет поена иде Немачкој, док је осам поена од српског жирија добио представник Аустрије.
Гласове српског жирија саопштила је Драгана Косјерина Пердув.
Након гласова жирија из 20 земаља учесница, Аустрија на врху табеле
Двадесет земаља које су учествовале на овогодишњем такмичењу саопштиле су гласове својих жирија. Води Аустрија са 136 бодова, Швајцарска је на другом месту са 127 поена, а са 92 бода на трећем месту је Италија.
Прва дванаестица за Аустрију!
Почело је саопштавање гласова националних жирија. Првих 12 бодова стигло је за Аустрију од Шведске.
Линије су затворене!
Гласање је завршено.
Гласови публике се сабирају и верификују. Ускоро ћемо чути гласове националних жирија.
"Unexplainable", нова Немова песма
Немо, који је прошле године тријумфовао на „Песми Евровизије“ у Шведској, извео је уживо свој нови сингл Unexplainable.
Бејби Лазања и Карија направили хаос у „Санкт Јакобсхали“!
Прошлогодишњи вицешампион, хрватски представник Бејби Лазања и представник Финске из 2023. године, такође другопласирани Карија извели су спој њихових евровизијских хитова Рим тиги таги дим и Ча ча ча и довели дворану „Санкт Јакобсхале“ до тачке кључања.
Након тога, евровизијској публици представили су и нову дуетску песму Eurodab.
Евровизијски времеплов – бивши учесници подсетили на швајцарске такмичарске нумере
У ревијалном делу финала наступили су некадашњи представници Швајцарске на избору за набољу песму Европе – Петер, Су и Марк који су се 1981. године такмичили са песмом Io senza te, затим Паола са нумером Cinéma из 1980, Лука Хени који је 2019. бранио боје Швајцарске отпевао је She Got Me, а уметник Gjon's Tears нумеру Tout l'univers, из 2021. године.
Гласање је у току
Гласање је почело пре извођења прве песме и трајаће још око 40 минута од извођења последње такмичарске композиције.
Гледаоци из Србије могу да гласају за своје фаворите тако што ће редни број извођача послати у СМС поруци на број 1557. Са једног броја могуће је послати највише 20 порука.
Цена по СМС-у: Телеком 38,64 динара, Yettel 39,99 динара, А1 и Глобалтел 39,48 динара укључујући ПДВ.
Публика из земаља које не учествују на „Песми Евровизије“, то јест „остатка света“ такође може да гласа. Комплетна процедура објашњена је на сајту www.esc.vote.
Албанија фолктроник звуком затвара такмичарски део
Двојац ”Shkodra Elektronike” речима „нема параноје, после кише свет је попут дуге“, започиње своју причу о коегзистенцији несигурности и наде. Њихова жеља је да код људи пробуде свест о важности заштите природе, али и слободе говора.
Песма представника Албаније носи назив Zjerm, што значи бука, али је за назив на енглеском пријављена ватра (Fire).
Спој електронског и фолк звука који негује група познат је и као фолктроник, који убрзава пулс и подстиче на плес.
Сан Марино и „Цела Италија“
Габри Понте представља Сан Марино. Искусни је музичар и ди-џеј из Италије, што је очигледно јер се његова песма зове Цела Италија (Tutta L'Italia), а током наступа чак 18 пута понови назив своје домовине.
Као и колега из Естоније, помиње шпагете, што је омиљена храна многих људи широм света. Уз динамичан ритам и печат навијачке песме који наводе на плес или макар скакање, делује као добра тактика да се дође до огромног броја гласова.
Најјаче емоције буди француска балада „Мама“
Сузе су сасвим нормална реакција на француску баладу Мама.
Луан Емра, пред евровизијском публиком, показала је све емоције од којих је саткана. Без оба родитеља остала је још током детињства, због чега се упознала са много више осећања него што би једно дете требало да осети.
Песма коју изводи на овогодишњој „Песми Евровизије“ посвећена је Луаниној мајци. Тема пролазности времена истакнута је асоцијацијом на пешчани сат, то јест песком који цури на бину. Наду да ће Луан превазићи изузетно тежак период живота доноси њена ћеркица чији глас смо чули на крају наступа.
Највећа препрека за француску представницу на путу ка тријумфу могао би да буде управо тај песак уколико га Луан удахне.
Хорско певање песме "Waterloo" на пуном стадиону у Базелу
Током реклама смо се укључили на стадион на којем више од 30.000 људи гледа пренос финала.
Водитељи су их позвали да сви заједну отпевају песму Waterloo којом је група АББА победила за Шведску 1974. године.
Температура кô у сауни за време наступа представника Шведске
Препоручујући сауну као одлично средство за релаксацију и борбу против стреса, група КАЈ толико је усијала атмосферу на „Песми Евровизије“ да нема ни говора о опуштању у дворани „Санкт Јакобсхале“. Температура је порасла на 100 степени, а узбуђење као да је тек почело да расте.
Како ствари стоје, момци који певају заразну песму Bara bada bastu (хајдемо у сауну) огромни су фаворити за победу, а ако се то буде десило, биће то рекордни осми шведски тријумф.
Да ли је победа Данске само „Халуцинација“
Разлика између веома снажне жеље и Халуцинације није толико драстична. Нарочито ако је у питању победа на највећем музичком фестивалу на планети.
Представница Данске и пева о томе колико нереално могу деловати неке ствари као што је, на пример, повезаност са неким људима које смо тек упознали.
Сасвим сигурно је да Сисал није измислила да су се она и њена песма допале публици након наступа Базелу.
Португалски „Битлси“ жале за животом у Мадеири
Мало ко је очекивао да у финалу види бенд NAPA из Португала. Ипак, романтична песма Deslocado инди звука допала се евровизијској публици.
Остало је да и жири открије вредност коју носи прича о жалу за животом у Мадеири након пресељења у копнени део Португала.
Пет момака из Мадеире неке су подсетили на „Битлсе“, па чисто ако крене „напаманија“ да се зна тачно где је све почело – на „Песми Евровизије“.
Допада ли се Европи оно што представница Малте сервира на евровизијској бини
Није било сумње да ће Маријана Конте бити у финалу такмичења, али је велико питање да ли ће представници Малте, контроверзна песма Serving и провокативни наступ, бити довољни за место евровизијске краљице.
Кокетирање са енглеским вулгарним изразом који је морала да избаци из песме и наступ на граници пристојности могу да буду плус, али у неким случајевима и разлог за одбијање.
Једино што се не доводи у питање је Маријанино певање које је одлично.
За Швајцарску пева Зое, а плешу камере
Као представница земље домаћина, певачица Зое Ме има тежак задатак. Одлучила се да нас све поведе на Пут (Voyage), али попут изузетно сталоженог туристичког водича, ова млада дама пушта да се атракције саме примакну.
За разлику од већине такмичара који углавном плешу од почетка до краја наступа, представница Швајцарске седи или стоји док око ње камере играју.
Јерменски кратак курс преживљавања
Представник Јерменије оспособљен је за преживљавање у свим околностима, а посебно на евровизијској сцени, што је и доказао проласком у финале „Песме Евровизије“.
Ипак, у завршници такмичења услови су далеко бруталнији јер важи принцип да може бити само један победник (осим у изузетним случајевима).
Парг ће сигурно изаћи из вечерашњег окршаја као Survivor, али пошто у изузетно неизвесно финале улази само у панталонама, а у Швајцарској уме да буде хладно, не би било лоше да набави још неки комад гардеробе.
Како се све толико брзо мења на сцени
Током паузе за рекламе, Хејзел Бругер је посетила све оне који се труде да се све сценографије овогодишњих такмичара брзо замене.
Представница Грчке: Љубав према домовини није застарела
Родољубивом нумером Asteromata (Девојка са звездама у очима) грчка представница Клавдија буди емоције код свих оних које је икада, макар и накратко, преплавило осећање носталгије или су им, када су били далеко од куће, недостајали најмилији.
Љубав према домовини представљена је метафорично кроз однос између мајке и изгубљеног детета, а за вечерашњи евентуални високи пласман Грчке, осим текста, биће заслужна и Клавдија чији глас као да директно додирује душу.
Само треба ставити тачку после сломљеног срца, поручују Абор и Тина из Немачке
На основу несвакидашње мешавине техна, попа и хип-хопа са неодољивим рефреном, мало ко би рекао да брат и сестра Абор и Тина певају о преживљавању сломљеног срца.
Ритам који хипнотички позива на плес сврстава немачку нумеру Baller међу песме које ће остати запамћене после овогодишње „Песме Евровизије“, без обзира на пласман.
Пољска магија прострујала двораном „Санкт Јакобсхале“
Свира виолину, полети високо изнад бине, игра заједно са плесачима, трчи и то док змајеви пролећу и пламен избија свуда унаоколо. Све то представница Пољске стигне за време кратког наступа, а при томе не омаши ниједну ноту песме Геја, која говори о богињи Земље и живота.
Међутим, осим феноменалне физичке спреме, Јустина Стечковска је изгледа, као и овогодишње представнице Летоније и ранији учесници такмичења група „Го_а“ из Украјине и Бамби Таг из Ирске, наоружана познавањем магијских обреда.
Како год да се заврши ово издање „Песме Евровизије“, Јустина не мора да брине јер је ушла у евровизијску историју. Оборила је рекорд као учесник који се вратио на такмичење после највећег временског периода, што је код пољске представнице пуних 30 година.
Лучио из Италије: Како би било добро бити жесток момак
Да је смртно озбиљан у жељи да остави добар утисак, Лучио Корси показује, између осталог, и вампирски белим теном.
Италијански поп-рок-блуз-фолк музичар у песми Volevo Essere Un Duro открива своју давнашњу жељу да буде чврст, опасан момак.
Као неке од таквих узора, Корси наводи роботе, сумо рваче и многе друге жестоке момке чије чврстине карактера му се чине одличним и кориснијим за живот од оних које он поседује.
Ерики не треба евровизијски трофеј, већ има огроман златни микрофон
Финској представници баксузни редни број 13, под којим наступа, не може апсолутно никако да науди. Публика не скрива колико је обожава и зато не чуди што је сваки пут са сцене испраћа овацијама.
Нумера Ich komme комбинује фински и немачки језик, а Ерика Викман покушава, и то не баш суптилно, да наведе и друге да отвореније говоре о сексуалном ужитку.
Чак и у случају да не победи, кантауторка из Финске имаће микрофон са „Песме Евровизије“ и то огроман и златне боје.
Клод добро зна како је кад нас живот баца горе-доле
Холандски представник Клод врло рано је сазнао како живот може да се поигра са нама. Зато његова песма Све је то живот (C' est La Vie) и говори о томе како изгледа када си час лево, час десно, па горе, сад доле, а онда наиђе љубав, па туга.
И два језика на којима Клод пева (француски и енглески) преплићу се исто као што некада разговор тече када странац, као што је он био када је стигао из Конга, дође у другу земљу – без најављених прелаза.
Представнице Летоније изгледа знају како се призива срећа
Ритуал за призивање среће довео је представнице Летоније, групу „Таутумеитас“ до финала па би се дало закључити да се оне разумеју у ту магију.
Иако су уочи финала врло љубазно објашњавале да желе да сви сазнају како да призову срећу уз помоћ песме Bur man laimi (Донеси ми срећу), ко нам гарантује да девојке из Летоније неће пожелети и нешто више од победе на „Песми Евровизије“?
Ко би рекао да је на Исланду веслање тако забавно
Сваком своја мука највећа, па и Исланђанима муке са немирним морем. Ипак, екипа коју предводи двојац „Вајб“ не очајава већ веселим, електронским звуком позивају на веслање (Roa).
Верују да ће им редни број под којим наступају донети срећу јер 10 је и Месијев број. Да би осигурали бољи пласман, браћа Матијасон обећавају да ће свима који буду гласали за њих, узвратити истом врстом подршке чим се ситуација буде окренула.
Док не стигну резултати гласања, многи ће играти уз песму браће са Исланда.
А из Аустрије и опера и техно
Фузија попа, опере и техно звука стиже из Аустрије захваљујући 24-годишњем Џеј-Џеју.
Сам музички правац и начин на који представник Аустрије пева већ довољно издвајају песму Протраћена љубав (Wasted Love), али Џеј-Џеј ту не стаје него пред евровизијском публиком отвара душу и признаје да му је срце сломљено због неузвраћене љубави. Кад се томе дода и барка на бини, успех не може да изостане.
Британски проблеми са памћењем или са превише добре забаве
Лорин, Холи-Ен и Шарлот вечерас бране боје Велике Британије. Иако су се добро забавиле на сцени, чланице трија "Remember Monday" (Запамти понедељак или Сећаш ли се понедељка), како називом групе тако и директним питањем Шта се, дођавола, управо десило (What the Hell Just Happened?), сугеришу на неки проблем са меморијом.
Док неки спекулишу да девојке певају о дезоријентацији након лудог провода, други се питају откуд кантри музика у Великој Британији, а има и оних који су уверени да им џиновски лустер и параван насред бине одмажу јер одвлаче пажњу публике.
Да ли неко прича о њиховој победи?
Мишел Хунцикер и "Nel blu di pinto di blu"
Своје вокалне способности приказала је и Мишел Хунцикер која је отпевала песму Nel blu di pinto di blu којом је Доменико Модуњо представљао Италију на „Песми Евровизије“ 1958. године.
Сандра Штудер подсетила нас је на своје учешће на „Песми Евровизије“
Током паузе за рекламе водитељка Сандра Штудер, која је представљала Швајцарску на „Песми Евровизије“ у Риму 1991. године, подсетила нас је на своју тадашњу песму.
Украјински заокрет ка природи и птицама
Традиционално одлично пласирана Украјина ове године одступила је од свог неписаног правила да у називима песама има женска имена. Тако после тријумфа Стефаније и трећепласиране песме Тереза и Марија делује ризично појавити се са птицом (Bird of Pray).
Тројац „Циферблат“ видимо да воли природу и ретро стајлинг, али када је у питању музика, ту су ствари далеко мање јасне.
Рекло би се да је страх од не тако доброг пласмана оправдан.
Да бисте постали дива, пратите упутства Мелоди из Шпаније
Шпанија ове године игра на сигурно јер је на евровизијску сцену послала експерта за диве, а где их има више него на „Песми Евровизије?
Певачица и играчица Мелоди, од рођења је у музици јер јој је право име Мелодија, а у Базелу изводи нумеру Esa diva (Та дива), која се увлачи под кожу, то јест у уши.
Упутство за све оне са јаком жељом да постану диве можда ће бити победничка песма коју Шпанија на овом такмичењу чека 56 година.
Литванска „Катарза“ је мало другачија
Наизглед потпуни аутсајдери на „Песми Евровизије“, литванска група „Катарза“, у финалу овогодишњег издања такмичења поносно стоје испред европске алтернативне музичке сцене.
Њих не занимају сјај, шљокице и пиротехника којима колеге сакупљају бодове. Пажњу не обраћају ни на стење и камење (не право, наравно) који пролећу поред њих.
Порука нумере Tavo aky (на српском Твоје очи) је важна и дубока, а стићи ће само до оних који су спремни да погледају иза шминке. Носити се са тугом у самоћи је тешко, кажу момци из Литваније, и додају да можда неће помоћи ако емоције преместимо у сан.
Пренос финала и пред 35.000 гледалаца на стадиону у Базелу
Пошто финалу у дворани „Санкт Јакобсхале“ може да присуствује око 6.500 гледалаца, организатори су одлучили да на суседном стадиону организују пренос за све заинтересоване.
Фудбалски стадион „Санкт Јакобс парк“ највећи је у Швајцарској и на њему играју фудбалери Базела.
Вечерас на том стадиону, који се налази недалеко од дворане у којој се одржава такмичење, финале „Песме Евровизије“ прати 35.000 гледалаца.
Шта представници Израела доноси сутра
Ако на нешто можемо да рачунамо, то је да ће нови дан осванути. Да ли ће донети нове проблеме или олакшање, не зна се, али нада у боље сутра постоји.
Савет који нуди Јувал Рафаел из Израела је да ако тај нови дан (New Day Will Rise) донесе сузе, наш избор не буде да плачемо сами.
Какве везе има Естонија са италијанском кафом
Представник Естоније освојио је срца публике и пре него што се попео на евровизијску сцену. Репер Томи Кеш изгледа воли Италијане и њихов Espresso macchiato, па је одлучио да своје одушевљење подели са светом.
На Џонијевој листи важних италијанских појмова су и шпагете. Можда га и због тога јуре обожаватељке.
Захваљујући комичном приступу и заразној песми стиже даље него што је могао да замисли, а на неке гласове може да рачуна и због предугачке кравате и дречаве налепнице на сакоу са поруком да воли „Песму Евровизије“.
Како да не будемо марионете зна Лаура из Луксембурга
У фокусу песме La poupée monte le son (у преводу на српски, лутке које појачавају звук) младе певачице из Луксембурга су марионете.
Лаура Торн скреће пажњу на то да многи дозвољавају да их струја носи и на тај начин постају фигурице којима неко други управља.
Одговор на питање како се одупрети утицају и покидати конце који воде наше кораке, има представница Луксембурга.
Такмичарски део отвара ватрени Кајл из Норвешке
Нема више шале, прешли смо на „озбиљан“ део вечери. Кајл Алесандро поставља високе стандарде за окршај нотама. Можда делује као фин дечко, али не смемо заборавити да има Упаљач (Lighter), а и средњовековна борбена одећа у којој је није ту без разлога.
Представник Норвешке пева о томе како снагу треба потражити у себи када наиђе тежак период, употребити ватру коју носимо унутар нас самих и тако врати светлост у живот.
Гласање је почело!
За своје фаворите публика вечерас може да гласа дуже него током полуфиналних вечери! Линије ће бити отворене током такмичарског дела и још око 40 минута након последњег наступа.
Гледаоци из Србије могу да гласају за своје фаворите тако што ће редни број извођача послати у СМС поруци на број 1557. Са једног броја могуће је послати највише 20 порука.
Цена по СМС-у: Телеком 38,64 динара, Yettel 39,99 динара, А1 и Глобалтел 39,48 динара укључујући ПДВ.
Публика из земаља које не учествују на „Песми Евровизије“, то јест „остатка света“ такође може да гласа. Комплетна процедура објашњена је на сајту www.esc.vote.
Немо и парада застава означили почетак финала „Песме Евровизије“
Евровизијски победник Немо извео је композицију Код која је Швајцарској прошле године донела победу на „Песми Евровизије“. Тиме је и званично означио почетак великог финала овогодишњег такмичења.
Уследила је традиционална парада застава, то јест дефиле 26 финалиста у пратњи Оркестра Полиције града Базела који је изводио швајцарске хитове.
Велико финале 69. „Песме Евровизије“ креће!
Спектакуларна завршница највећег музичког такмичења на свету је почела! Током финала „Песме Евровизије“ видећемо наступе 26 финалиста који се боре за европски музички трон.
Мало иза поноћи сазнаћемо ко је нови евровизијски победник. Током програма присетићемо се и великих евровизијских имена и неколико великих хитова.
Сви евровизијски победници
Од 1956. године, када је прво такмичење одржано баш у Швајцарској, евровизијски трофеј подигли су представници из 26 земаља.
Четворо победника било је само у Мадриду 1969. када су исти број гласова добили представници Шпаније, Холандије, Велике Британије и Француске.
Међу победницима су и група „Рива“, представници Југославије 1989. и Марија Шерифовић која је Србији једину победу донела 2007. године у Хелсинкију.
Вечерас се такмиче представници из 26 земаља
За шансу да се попну на евровизијски трон током првог полуфинала изборили су се представници Норвешке, Албаније, Шведске, Исланда, Холандије, Пољске, Сан Марина, Естоније, Португалије и Украјине. Десет финалиста који су се квалификовали у другом полуфиналу долазе из Литваније, Израела, Јерменије, Данске, Аустрије, Луксембурга, Финске, Летоније, Малте и Грчке.
Директни финалисти су такмичари из Шпаније, Француске, Немачке, Италије и Велике Британије, то јест земаља Велике евровизијске петорке, као и из земље домаћина, прошлогодишњег победника Швајцарске.
Душка Вучинић: Финале „Песме Евровизије“ – спектакл пред 150 до 200 милиона гледалаца
Двадесет шест земаља такмичило се вечерас за трофеј у облику микрофона, титулу за најбољу песму Европе и оганизацију следећег, јубиларног издања „Песме Евровизије“. Међу фаворитима били су шведски и француски представници, такмичари који долазе из земаља које су имале посебан мотив за победу. Шведска је „јурила“ рекордну осму победу, а Француска је победила последњи пут пре 48 година.
У швајцарском граду Базелу великим финалом завршило се 69. издање „Песме Евровизије“. Ове године на фестивалу учествовало је 37 земаља, а такмичење је одржано под сталним слоганом Уједињени музиком (United by Music) и званичним мотом Добро дошли кући (Welcome Home) којим је домаћин подсетио да је такмичење први пут одржано управо у овој европској земљи.
Финално вече својом темом Let's Celebrate a New Winner (Хајде да славимо новог победника) истакло је због чега смо се окупили на тромеђи Швајцарске, Француске и Немачке, испред ТВ или неког другог екрана.
За шансу да се попну на евровизијски трон током првог полуфинала изборили су се представници Норвешке, Албаније, Шведске, Исланда, Холандије, Пољске, Сан Марина, Естоније, Португалије и Украјине. Десет финалиста који су се квалификовали у другом полуфиналу дошли су из Литваније, Израела, Јерменије, Данске, Аустрије, Луксембурга, Финске, Летоније, Малте и Грчке.
Директни финалисти били су такмичари из Шпаније, Француске, Немачке, Италије и Велике Британије, то јест земаља Велике евровизијске петорке, као и из земље домаћина, прошлогодишњег победника Швајцарске.
Представник Србије Стефан Здравковић Принц није прошао у финале па Србија први пут од 2017. године не учествује у великој завршници фестивала.
Иако смо бирали најбољу песму Европе, право гласа вечерас је имао цео свет. Гласала је публика из свих земаља које су учествовале на 69. „Песми Евровизије“, како оних чији су представници били у финалу, тако и оних које су елиминисане током две полуфиналне вечери.
Из свих овогодишњих земаља учесница своје оцене дали су и стручни жирији.
Осим тога, публика је могла да гласа и из земаља које не учествују на фестивалу, такозваног „остатка света“. Гласање је почело мало после поноћи, а комплетна процедура и услови објашњени су на сајту www.esc.vote.
Коначан редослед дао је збир гласова публике и жирија.
Водитељкама обе полуфиналне вечери Хејзел Бругер и Сандри Штрудер, у финалу се придружила Мишел Хунзикер.
Директан пренос финала „Песме Евровизије“ од 21 час био је на програмима Радио-телевизије Србије: РТС1 и РТС Свет, затим на Првом програму Радио Београда и платформи РТС Планета, а дешавања у дворани „Санкт Јакобсхале“ пратили смо „из часа у час“ на Интернет порталу РТС-а.
Коментатор ТВ преноса била је Душка Вучинић, а кроз финале „Песме Евровизије“ на Радио Београду 1 слушаоце су водиле Николета Дојчиновић и Катарина Епштајн.
Коментари