Шојгу: Руска војска од почетка године добила више од 58 летелица, 40 оклопних возила

Руска војска је од почетка године добила више од 750 најновијих и унапређених система наоружања, изјавио је министар одбране Русије Сергеј Шојгу.

Подносећи рапорт председнику Русије Владимиру Путину преко видео-линка из контролног центра за националну одбрану, Сергеј Шојгу је објаснио да је реч о 58 летелица и хеликоптера, више од 40 борбених оклопних возила, више од 500 вишенаменских возила и 75 система с беспилотним летелицама.

Због рестриктивних мера уведених због пандемије коронавируса, одбрамбена индустрија Русије тренутно користи 72 одсто својих производних капацитета, рекао је Шојгу.

петак, 26. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом