САД увеле санкције иранском министру унутрашњих послова

Сједињене Америчке Државе увеле су санкције министру унутрашњих послова Ирана, у најновијој акцији усмереној против Техерана, наводи се у обавештењу које је објавило америчко Министарство финансија.

Нова рунда америчких санкција усмерена је према девет појединаца, укључујући иранског министра унутрашњих послова, Абдолреза Рахманија Фазлија, стоји у обавештењу америчког министарства финансија.

Из тог министарства наводе да је Фазли наредио употребу силе као одговор на протесте у новембру, што је довело до убиства демонстраната, укључујући најмање 23 малолетника.

На црну листу стављено је седам званичника иранских Снага за спровођење закона и команданта Иранске револуционарне гарде једне провинције, као и ЛЕФ кооперативну фондацију за коју у САД тврде да је под контролом Снага за спровођење закона и активна у сектору енергије, грађевинарству, услугама, технологији и банкарској индустрији.

Увођењем санкција сва њихова имовина у Америци је стављена на црну листу и спречава Американце да сарађују са њима.

Напетости између Вашингтона и Техерана појачале су се након што се председник САД Доналд Трамп једнострано повукао 2018. године из нуклеарног споразума, наводи Ројтерс.

петак, 26. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом