Читај ми!

Аустрија, у кући десничара пронађене бомбе и гранате

Аустријска полиција је код једног познатог десничара код Беча открила складиште илегалног наоружања и муниције и нацистичка обележја.

У кући десничара (53), у Бадену покрај Беча, полиција је у складишту наоружања пронашла и седам бомби, једну ручну гранату, као и нацистичка обележја.

Против десничара и његове супруге поднета је пријава и изречена забрана поседовања наоружања.

Истрага Службе за заштиту уставности и борбу против тероризма ушла је у траг десничару због сумње величања нацизма.

Десничар је преко друштвених мрежа слао бројне податке са нацистичким садржајем.

Приликом претреса пронађено је забрањено наоружање, ратни материјал, па чак и пригушивачи.

Оружје је, према саопштењу полиције, приликом заплене било са мецима у цевима.

Међу нацистичким симболима десничар је у стану држао и бисту Ервина Ромела.

Иначе, он се доводи у везу са истрагом која је покренута децембра прошле године против једне групе неонациста у Аустрији и Немачкој.

"Доследно деловање против десничарског екстремизма није само део наше историјске одговорности, већ јасно залагање за наш демократски суживот у Аустрији", нагласио је министар унутрашњих послова Карл Нехамер.

У Аустрији, од почетка пандемије, екстремни десничари све чешће се удружују са антиваксерима, показују то присуство на протестима, који постају све насилнији.

 

петак, 26. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом