Одржано 30 акција чишћења широм Србије - завршена пета сезона пројекта "Волим реку, а ти"
Акцијом чишћења на Ади Циганлији у Београду завршена је пета сезона еколошког пројекта "Волим реку, а ти?" компаније Хенкел у сарадњи са Савезном организацијом подводних активности Републике Србије.
Годинама уназад завршна акција чишћења одржава се управо на локацији Аде Циганлије која представља ретко природно богатство главног града.
"Хенкел Србија" и СОПАС заједничким снагама реализовали су ове године седам акција чишћења широм Србије, одакле је уклоњено више од 2,5 тона отпада.
Пројекат "Волим реку, а ти?" започет је 2020. године, а током пет сезоне уклоњено је више од 11 тона отпада и одржано је 30 акција чишћења.
Пета сезона, традиционално је отворена у Крушевцу која је веома значајна за компанију "Хенкел" јер се ту налази производни комплекс.
На језеру Ћелије су удруженим снагама рониоци из ронилачког клуба "Викинг" и запослени "Хенкела" уклонили рекордних 1,5 тону отпада. Акција је настављена у Ужицу где је са језера Врутци уклоњено око 150 килограма отпада.
Рониоци у Пироту и Белој Цркви су наставили акције чишћења Завојског и Градског језера када су извукли више од 400 кг отпада из воде. Након кратке летње паузе, Хенкел и СОПАС наставили су сарадњу и реализовали акцију чишћења на популарној туристичкој дестинацији, језеру Перућац. Том приликом ронилачки клуб Делфин Ужице успешно је уклонио више од 300 кг отпада са ове локације.
У септембру су по први пут током пројекта „Волим реку, а ти?“ чишћени река Бистрица и Потпећко језеро. Са ових локација је извучено око 250 кг , уједно је ове године одржано чак седам акција чишћења.
Александра Радовановић, руководилац сектора за менаџмент категорије у компанији "Хенкел", истакла је да је "Волим реку, а ти?" један од најзначајнијих пројеката за њу лично, али и за "Хенкел", посебно узимајући у обзир његов допринос заштити животне средине, који треба да постане приоритет свих људи.
"Веома ми је драго што већ пет година заредом реализујемо један овакав пројекат и посебно смо поносни што налазимо на подршци како запослених тако и шире заједнице. Чиштећи водене површине наше земље, у сарадњи са Савезном организацијом подводних активности Републике Србије (СОПАС), чврсто верујемо дајемо допринос очувању природе, али и пример другима, како можемо да чувамо нашу животну средину", рекла је Александра Радовановић.
Коментари