Читај ми!

Зелена Европа - Париз, трећи део

Серијал о најновијим еколошким достигнућима у Европи настављамо у Паризу, граду светлости, моде и уметности.

Град чине људи, па тако Париз чине и уметници са наших простора. Некима су природа и екологија инспирација, а некима и посао.

Богдан Павловић рођен је у Београду. Дипломирао је сликарство на француској Националној високој школи ликовних уметности у Паризу, у класи професора Владимира Величковића, а магистрирао на Факултету ликовних уметности у Београду код професора Чедомира Васића. Географске мапе, путовања и екологија су теме које обрађује.

Почетком 20.века Алфред Буше основао је павиљоне где се налази и Богданов атеље. Архитекта овог пројекта је био Гистав Ајфел. Алфред Буше је овај и околне павиљоне дао на коришћење својим колегама уметницима. Назвао их је "La Ruche" што у преводу значи кошница, јер је сматрао да постоји веза између уметности и уметика и живота пчела у кошницама - због дељења, вредноће и солидарности.

Снежана Гербаулт је члан удружења новинара пејзажа и хортикултуре Француске, писац и фотограф. Као сарадник Музеја природних наука у Паризу била је одговорна за историјски део Националног Хербаријума и радила на Арборетуму Шевроле, који је некада био терен за лов Луја четрнаетог, а који се простире на 200 хектара и садржи 2500 биљних врста из свих крајева света. Органозовала је пут за Београд и западну Србију за колеге новинаре из Француске. Тада су имали прилику и да се упознају са принцем и принцезом Карађорђевић и да обиђу баште Краљевског двора.

уредница емисије: Драгана Живојновић

сниматељ: Иван Димитријевић

тонски сниматељ: Марко Буђен

монтажа: Тијана Тодоровић Јаворац

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње