Право на сутра

Препродају српске имовине на Косову и Метохоји спроводе добро организоване албанске криминалне групе у чију су мрежу укључени и поједини нотари али и службеници катастарских служби.

Расељени Срби кажу да је право приватне својине за њих само мртво слово на папиру, јер њихова имовина нелегалним путем прелази у албанске руке.

Осим кућа отима се све, а највише земља, чији су власници Срби. На сваком кораку се могу пронаћи такви примери.

Без присуства становника српске националности који годинама чекају повратак у своје домове, лако се мења стање на терену и бришу подаци о њиховој имовини. Стручњаци из области права упозоравају да је време за озбиљан приступ овом проблему.

На подручју Краљева живи више од 75.000 Срба који су прогнани са Косова и Метохије. Због имовинско-правних проблема Бесплатној правној помоћи у том граду до сада се обратило више од 1.500 расељених.

Узурпација и препродаја имовине расељених Срба годинама се одвија на Косову и Метохији док се истовремено српском становништву одузима право на приватну својину и повратак. Због спора око имовине Срба и других неалбанаца пред локалним органима на КиМ Бесплатна правна помоћ води више од 5.000 предмета.

Пројекат "Бесплатна правна помоћ" финансира Европска унија.

У петој емисији серијала Право на сутра сведоче прогнани Срби из Ђаковице, Подујева, Пећи, Призрена, Приштине као и расељени из Косова Поља и Призрена који живе у колективним центрима на Косову и Метохији.

Аутор: Светлана Вукмировић

Сниматељи: Владимир Јовановић, Александар Стипић
Реализација: Биљана Ердељан
Монтажа: Горан Томић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње